Melodika Çeşitleri

Melodika, tuşlu ve üflemeli bir çalgıdır. Taşınabilir olma özelliği ile her yerde müzik yapma imkanı sunar.Bu çalgı müzikte tüm klavyeli tuşlu- çalgılara giriş için son derece faydalıdır.(tuşlu enstrumanlar,melodika,piyano,org,akordeon vs.)
13 sesli melodika

13 Tuşlu melodika ile bir çok şarkıyı çalabilirsiniz.13 tuşlu melodika sol elle tutulur. Sağ elin parmakları ile tuşlara basılır ve üflenerek notalar çalınır.Genelde notaları tuşların üzerinde yazmaktadır.

25 tuşlu melodika25 tuşlu melodikadaki ses aralığı daha fazladır.Ayrıca diyez ve bemol tuşlarıda bulunur.Bu sayede daha çok müzik çalınabilir.

Bunların dışında 8 tuşlu melodika,13 tuşlu melodika,27 tuşlu melodika,32 tuşlu melodika, 35 tuşlu melodika, 37 tuşlu melodika çeşitleri bulunuyor…Tüm müzik aletlerinin insana verdiği heyecan farklıdır.Melodika müzik aletini çalmayı öğrendiğinizde bu heyecanı hissedeceksiniz.Sitedeki notaları flüt notası,keman notası,piyano notası,org notası olarak kullanabilirsiniz.

“Melodika Çeşitleri” üzerine 25 yorum

    1. ben piyano gitar keman bağlama çalıyom şimdide melodikaya geldi onları çalması toplam6 senemi aldı bu kaç olcak acaba

  1. İyi günler. Ben ilkokul öğretmeniyim. Bana hangi melodikayı tavsiye edersiniz.Kendim için ve öğrencilerim için kaç tuşlu olması iyi olur.

    1. bence sadece ilkokul için 13 ortaokul ve lise için ise 32 tuş yeterlidir diye düşünüyorum ben şu an orta okul 8 deyim ve şu an bize 32 tuşu çaldırıyorlar ve gerçekten güzel çalıyoruz

  2. sen enes batursan roblox oyna paylaş ve ahmetustax4′ istek at bc satın al robux satın al bana 400 robux at eyer sensen bunlarıyap yapmazsan şerefsizsin eğer sen değilsen keskin şerfsizsın ve hakım sana haram olsun enes baturun yerine geçen kişi ama sen değilsin enes batur böyle ismini kullanıp saygılarla demez sana kapak olsun eğer sen isen dediklerimi yap yiyorsa ve 40 kez ben enes baturum diye yemin et eğer sensen bide sana şunu söyleyim arkadaşım seni rütüğe şikayet etti sen küfür etmeyi bırak namazını kıl imanlı biri halinde ol saten değilsen hakkkım haram:)ben böyle sen:( olma okey okey tm tm tm tm okey (:(site bu arda harika):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir